DUBEN

„Země očima dětí“

Říkáme mu také APRÍL, hlavně proto, že si z nás tak trochu dělá legraci. V dubnu se za den i devět druhů počasí sejde, ale to nám dětem vůbec nevadí, když máme zataženo, v herně ŠD hrajeme stolní hry a nově vytvořené dopravní bingo a pexeso, stavíme z kostek domy, silnice, cesty, zoologické zahrady, města, vesnice… popř. hrajeme pohybové hry na chodbě školy. Duben je měsícem bezpečnosti, a tak si čteme a vyplňujeme pracovní listy na téma doprava, důležitá telefonní čísla, první pomoc. Správná výbava jízdního kola a cyklisty. Dopravní značky si potom procvičujeme malováním křídou na chodník. Když nám neprší, tak chodíme na fotbalové hřiště hrát míčové hry a užíváme si aktivity na streetovém hřišti. V měsíci dubnu také oslavujeme Den Země – 22.4. kdy vyhledáváme v encyklopedii i na internetu ohrožené druhy rostlin a zvířat, recyklujeme –pracovní listy, omalovánky. Kresba na chodník „Kytička pro Zemi“. Na téma 30. 4. čarodějnice vedeme s dětmi řízený rozhovor dobro – zlo, čarodějnické honičky, zaříkávání, lektvary. Výroba pavouků z textilu a čarodějnic na všechny možné způsoby. Kresba uhlem, vodovkou, fixem, skládačka z papíru, z toaletní ruličky, z pytloviny…. Výroba škrabošky, masky čarodějnice, čaroděje.