Únor

„Zimní štěbetání“

Měsíc únor začíná svátkem Hromnic, dobou, kdy končívá pomalu zima a my netrpělivě očekáváme sluníčko. Proto nezapomínáme na přezimující ptáčky a pravidelně jim sypeme semínka do krmítek.

Ve ŠD jsme se zaměřili na poznávání nejčastějších návštěvníků krmítek, vyprávění o tom kdy a čím krmit. Tvořili jsme koláže, skládanky, origami a vystřihovánky ptáků.

Také jsme si připomněli svátek sv. Valentýna a pro své blízké vyrobili přáníčka a drobné dárky – zápichy do květináčů, závěsky do oken, náramky, papírové hodinky nebo záložky do knih.

Zajímali jsme se i o život na severu uprostřed zamrzlého oceánu. Vyprávěli a tvořili jsme lední medvědy, polární lišky, sněžné sovy nebo tučňáky.

Následující čas jsme věnovali oslavám masopustu, tradicím i současnosti a poznávání obyčejů. Vytvářeli jsme škrabošky a masky z různých materiálů, veselé portréty či pohyblivé klauny.

Nyní si všímáme změn v přírodě, s oteplením, sluníčkem a prodlužujícími se dny raší pupeny keřů, první květiny a zní zpěv ptáků.