Exkurze 8.A na záchranářské stanici JmK p.o. VZ - Znojmo

Dne 13. března jsem byla se svou třídou na záchranářské stanici ve Znojmě. Podívali jsme se dovnitř sanitky a ukázali si, co všechno záchranáři používají. Někteří z nás si dokonce vyzkoušeli, jak těžké jsou jejich batohy a přístroje, které s sebou musí brát. Nedokážu si představit tohle nosit až do pátého patra bez výtahu. Nakonec jsme poslouchali případy, co se všechno stalo, abychom třeba někdy uměli dobře zareagovat a poskytnout první pomoc. Tahle exkurze se mi opravdu moc líbila.

Hanka Plačková, 8.A

Ve středu, 13. března 2024 jsme se třídou byli na exkurzi na záchranné stanici ve Znojmě. Na začátku jsme se šli podívat na záchranářská auta. Poté jsme jednu ze sanitek prozkoumali podrobněji. Tam nám paní záchranářka ukázala, co vše se v sanitce nachází. Nějaké náčiní a přístroje jsme si vyzkoušeli, třeba si píchnout jehlou do prstu a zjistit kolik máme cukru v krvi. Dále jsme si vyzkoušeli, jaké je to ležet na lehátku v sanitce a zjistili jsme, jakou má Káťa tepovou frekvenci. S  Tondou jsme si zkusili, jak je náročné nošení záchranářských tašek, které váží 25 kg, třeba do schodů… Když jsme skončili s prohlídkou sanitky, tak jsme se šli podívat na vrtání do umělé kosti. Na konci jsme všichni dostali důležité rady a informační materiály.

Martin Jordán, 8.A.

Dnes dopoledne jsme se třídou 8.A byli na prohlídce Znojemské zdravotnické záchranné služby.

Na začátku naší exkurze jsme si neplánovaně prožili  záchranářský výjezd naživo, což pro nás byl adrenalin.

Paní záchranářka nám potom vše ukázala a popsala jejich zdravotnické  vybavení v záchrance.

Dokonce pár jedinců ze třídy si vyzkoušelo, jaké je to býti pacientem nebo daným záchranářem.

Po prohlídce sanitky nám zbývalo mnoho času, tak nám paní záchranářka ukázala různé místnosti.

Nakonec  nám popovídala mnoho zážitků ze své praxe a zodpověděla naše otázky týkající se jejich výjezdů. Na této exkurzi jsem se  dozvěděla a naučila mnoho věcí. Asi bych si nedokázala představit tuhle zodpovědnou a náročnou  práci dělat a velice respektuji lidi, kteří tuto práci dělají a vše zvládají.

Kateřina Honová, 8.A