Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) poskytuje poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům, ale i pedagogům. Pomáhá při zvládání a řešení výukových, výchovných i vztahových potíží. Tým poradenských pracovníků na naší škole je tvořen výchovným poradcem, školním metodikem prevence, školním psychologem a speciálním pedagogem, kteří úzce spolupracují s vedením školy, s pedagogickými pracovníky, s asistenty pedagoga i s dalšími poradenskými zařízeními (PPP, SPC).  ŠPP zajišťuje komunikaci se zákonným zástupcem žáka.

S veškerými informacemi poskytnutými v rámci činnosti ŠPP je nakládáno v souladu se zákonem č.101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Poskytování poradenské pomoci ve škole zajišťují, na základě vyhlášky 27/2016 Sb. a vyhlášky 72/2005 Sb. ve znění pozdějších předpisů, tito poradenští pracovníci školy:

Výchovný poradce:

Mgr. Jarmila Kravcová

• tel: 515 211 012

Konzultační hodiny:

•   dle potřeby na základě předchozí domluvy.

Pracovní náplň výchovného - kariérového poradce:

• kariérové poradenství
  • pomoc při volbě povolání, konzultace pro žáky i jejich rodiče
  • pomoc při vyplňování přihlášek na střední školy

Školní metodik prevence:

Mgr. Jarmila Kravcová

• tel.: 515 211 034

Konzultační hodiny:

• dle potřeby na základě předchozí domluvy.

Pracovní náplň školního metodika prevence:

• příprava a realizace Minimálního preventivního programu
  • poskytování metodické pomoci a předávání odborných informací v oblasti prevence rizikových jevů chování učitelům
  • spolupráce s různými poradenskými a preventivními zařízeními a institucemi, které zajišťují sociálně-právní ochranu dětí a mládeže
  • řešení vysoké nebo neomluvené absence
  • pomoc při řešení konfliktních situací ve škole
  • řešení případů hrubých a opakovaných přestupků proti školnímu řádu

Speciální pedagog:

Mgr. Lenka Krátká

• tel.: 515 211 037

Konzultační hodiny:

• dle potřeby na základě předchozí domluvy.

Pracovní náplň speciálního pedagoga:

• diagnostika a depistáž
  • předměty speciálně pedagogické péče a pedagogické intervence
  • metodická podpora

Školní psycholog: