Krásné slovo nezanikne, o tom nás přesvědčili finalisté školního kola

Dětská scéna, nebo také Celostátní přehlídka dětských recitátorů, je soutěž, v níž mladí milovníci krásného slova představují publiku svůj přednes básně, nebo prózy, kterou si vybrali.

Školní kolo této prestižní soutěže proběhlo pro druhou a třetí kategorii, tedy žáky 6. až 9. tříd, v úterý  v hudebně naší  školy. Představily se tři desítky recitátorů s rozličnými texty, které si přednášející převážně vybrali sami. Publikum i soutěžící si tedy rozšířili obzory o nádherné básně, či texty z rozličných knih. Všichni soutěžící se museli poprat nejen se samotným textem, ale i s trémou a zvládli to skvěle. Věřme, že našim nejlepším se bude dařit i v okresním kole Dětské scény, která proběhne 13.března 2024.

Ve III. kategorii zvítězila  Anna Svobodová ze 7. A, zaujala porotu svým přirozeným projevem  s ukázkou z knihy Hanko, zachraň štěně od Věry Hudáčkové Barochové. Druhé místo získala Kristina Krátká ze 7.A, která poutavě přednesla ukázku z knihy Prázdniny blbce č. 13 od Miloše Kratochvíla. Třetí místo vybojovala svým přesvědčivým  projevem Mariam Sanalla ze 7.C s ukázkou od Williama Shakespeara ze hry Být, či nebýt… Čestné uznání porota udělila Ellen Haviar ze 7.B, která přednesla ukázku od české autorky Veroniky Hurdové z knihy Ágnes a Zakázaná  hora. Čestné uznání obdržel i Augustin Nečaský z 6.C, jenž zarecitoval báseň Vlaky od Jiřího Žáčka.

Ve IV. kategorii vyhrál Martin Smutný z 8.C, který nadchl porotu i publikum svým bezprostředním přednesem ukázkou z knihy Naslouchač od Petry Stehlíkové. Druhým místem ocenila porota Hanu Uhlířovou z 9.A, která s citem přednesla Malou recenzi na laskavost od vynikajícího autora Jana Skácela. Od stejného autora měl soutěžní text, Uspávanka s loupežníky a nebojácným chlapcem, Robin Markus Gassler z 9.A., který obsadil třetí místo. Čestné uznání obdržela Jana Procházková z 8.C za přednes z knihy Deník MIMOŇKY od R. Russelové a Nikola Slámová za přednes vlastní básně Zpověď.

Na fotky z akce se můžete podívat ZDE.