VK PFN Znojmo je opět nejúspěšnější volejbalový klub v kraji

Vyvrcholení sezóny minivolejbalistů proběhlo v neděli 7. dubna 2024 ve Finálovém turnaji Jihomoravského minivolejbalu, který se odehrál pro všechny barvy minivolejbalu v nové hale pro míčové sporty na Vodové v Brně. Celkově se do bojů zapojilo téměř 200 týmů z celého kraje. Hrálo se většinou po šesti, sedmi družstvech ve výkonnostních skupinách, které se utvořily podle vybojovaného pořadí družstev v předchozích turnajích. Náš okres Znojmo skvěle reprezentovalo 63 hráčů z VK PFN Znojmo – Přímětice. V hale bylo postaveno šestnáct hřišť a všichni účastníci hráli s obrovským nasazením. Na závěr turnaje proběhla u žlutého, oranžového a červeného minivolejbalu hned dvě vyhlášení výsledků. Nejprve jsme se dozvěděli, jak dopadli jednotlivci těchto tří barev v celoročním bodování zápasů a následně výsledky ze závěrečného finálového turnaje. Pro zelený a modrý minivolejbal bojovala družstva o konečné pořadí v tomto Finálovém turnaji Jihomoravského minivolejbalu a vyhlašovala se družstva podle pořadí ve skupinách.

Třešinkou na dortu bylo vyhlášení nejúspěšnějšího volejbalového klubu pro rok 2023/2024, protože tuto cennou trofej na základě součtu všech výsledků ze všech barev minivolejbalu opět získal VK PFN Znojmo – Přímětice.

Celoroční soutěž

Žlutý minivolejbal

1. místo Petr Chaloupecký, Matyáš Pospíšil, Matyáš David
  2. místo Veronika Skácelová, Kateřina Bednářová

Oranžový minivolejbal

1. František Marek, Karel Kořínek
  2. Štěpán Munduch, Karel Škrabal, Ben Krejčí

Zelený minivolejbal

1. místo Lukáš Hon, Zachary Jägr a Jakub Krejčí, 6.místo Safyie Ondráčková, Jaroslava Zichalová a Adriana Čopfová

Modrý minivolejbal

1. místo Anna Stehlíková, Amálie Fráňová, Milan Kutlák a Nikola Kučerová
  2. místo Vojtěch Křivánek, Patrik Zemčík, Šimon Navrátil, Martin Jaroš

Výsledky Finálového turnaje

Žlutý minivolejbal

1.výkonnostní skupina: 2. místo Petr Chaloupecký a Matyáš Pospíšil, 4. místo Kateřina Bednářová, Veronika Skácelová, 6. místo Onřej Hála, Lukáš Nevrkla

Oranžový minivolejbal

1.výkonnostní skupina: 3.místo František Škrabal, Karel Kořínek, Štěpán Munduch Ben Krejčí , Honza Nekula, 6.místo Ben Krejčí , Honza Nekula, 7.místo Kateřina Marková, Tobias Vítů

Červený minivolejbal

2. výkonnostní skupina 3. místo Eliana Peňásová, Nikol Tumpachová a Monika Witczoreková, 4.místo Megan Čejková, Hana Chaloupecká, Vojtěch Hála a Libor Nevrkla

Na turnaj v tomto letním počasí vyrazilo s malými volejbalisty kromě trenérů i mnoho rodičů, kteří dohlédli na pitný režim dětí, což bylo zapotřebí. Děkujeme jim touto cestou za jejich čas i skvělé povzbuzování a zázemí, jež dětem po celou sezónu vytvořili. Všem příznivcům míčových sportů přejeme pohodové dny často strávené v přírodě, při sportování. Minivolejbalistům děkujeme za skvělou reprezentaci našeho okresu.